+22℃
Trgovina 0

V košarici ni izdelkov.

16. KAVARNIŠKI VEČER: Zgodbe iz 200-letne tradicije pivovarstva v Laškem

Kdaj: 9. 9. 2025 19:00 - 9. 9. 2025 21:00

Kje: Vrt pivnice Savinja (v primeru slabega vremena Knjižnica Laško)

Vabljeni na 16. kavarniški večer!

Dvestoletna zgodba pivovarstva v Laškem je predvsem zgodba ljudi. Brez posameznikov z vizijo, ki so znali pogledati onkraj svojega časa, in brez predanih zaposlenih, ki so s svojim znanjem, rokami in srcem gradili tradicijo, Laško ne bi bilo to, kar je danes. Skozi ti dve stoletji se je pivovarna in ljudje, ki so jo predstavljali, vtkala v vsakdanje življenje kraja – v njegov utrip, društva, dogodke in podobo. Vsaka generacija je dodala svoj kamenček v mozaik, ki danes ne predstavlja le piva z zgodovino in zgodbo, temveč ponosno identiteto Laškega.

Zgodbe ljudi in o ljudeh skozi 200 let nam bo predstavila dr. Aleksandra Gačič Belej, kot vedno pa jih bomo nadgradili s spomini obiskovalcev kavarniškega večera.

 

Doživi Laško in se prijavi na naše e-novice

Sledite nam na Instagramu @lasko_slovenia

Spletno mesto uporablja piškotke za pravilno delovanje spletne strani in izboljšanje vaših izkušenj. Več informacij najdete v Politiki o piškotkih .